שלום לחבר/ה החדש/ה

ברוכים הבאים לתלויי-יתר אנונימים

אנו מקדמים אותך בברכה לתלויי-יתר אנונימיים, תכנית להחלמה מתלות-יתר, תכנית שבה כל אחד מאתנו יכול לחלוק בניסיון, בכוח ובתקווה במאמצינו למצוא חירות במקום בו היה שיעבוד, ושלווה במקום בו שׂררו בלבול ותֹּהוּ וָבֹהוּ ביחסינו עם אחרים ועם עצמנו.

רבים מאתנו חיפשו דרכים להתמודד עם הבעיות והסכסוכים בחיינו ולהתגבר עליהם, החל מעברנו בילדות ועד למערכות היחסים שלנו בהווה. רבים מאתנו גדלו במשפחות ישה ו בהן התמכרויות – חלק מאתנו לא. בשני המקרים, הגענו להבנה שבחיים של כל אחד מאתנו, תלות-יתר היא התנהגות כפייתית בעלת שורשים עמוקים ביותר. התנהגות זו נובעת מהמערכות המשפחתיות שלנו, שהן לא מתפקדות – לעתים באופן מתון ולעתים באופן קיצוני. כל אחד מאיתנו חווה בדרכו שלו את הטראומה הכואבת של הריקנות של ילדותו ושל מערכות היחסים לאורך חייו.

ניסינו להשתמש באחרים – בבני זוגנו, בחברינו ואפילו בילדינו – כמקור היחיד של זהותנו, עֲרָכֵינוּ ורַוְוחָתֵנוּ וכדרך לנסות להשלים לעצמנו את החסכים הרגשיים מהילדות. ההיסטוריה האישית שלנו עלולה לכלול התמכרויות עוצמתיות אחרות, אשר לעיתים נאלצנו להשתמש בהן כדי להתמודד עם תלות – היתר שלנו.

כולנו למדנו לשרוד את החיים, אבל בקודא אנו לומדים לחיות את החיים. על – ידי יישום שנים-עשר הצעדים והעקרונות של קודא בחיי היום-יום ובמערכות היחסים שלנו בעבר ובהווה, אנו יכולים לחוות חופש חדש מדפוסים של כישלון והרס עצמי. זהו תהליך של צמיחה אישית.

כל אחד מאתנו גדל בקצב משלו ונמשיך לעשות זאת, כשאנו נשארים פתוחים לרצון האל עבורנו, על בסיס יומי. שיתוף הוא דרכנו לחוש הזדהות, והוא עוזר לנו לשחרר את הכבלים הרגשיים של עברנו ואת השליטה הכפייתית שלנו על ההווה.

טראומטי ככל שייראה לך עברך ומייאש ההווה, יש תקווה ליום חדש בתכנית של תלויי-יתר אנונימיים. אינך צריך יותר לסמוך על אחרים ככוח גדול ממך. מי ייתן ובמקום זאת, תמצא כאן כוח פנימי חדש, זה שאלוהים ייעד לך – להיות יקר ערך וחופשי.

אוהבים אותך
תמשיך לבוא.

מאיפה להתחיל?

אוהבים אותך
רק ביחד זה עובד