ברוכים הבאים לקודא ישראל

אנו מקדמים אותך בברכה לתלויי-יתר אנונימיים, תכנית להחלמה מתלות-יתר, תכנית שבה כל אחד מאתנו יכול לחלוק בניסיון, בכוח ובתקווה של מאמצינו למצוא חירות במקום שבו הייתה עבדות ושלווה במקום שבו שררה אנדרלמוסיה ביחסינו עם אחרים ועם עצמנו.

תלות-יתר היא התנהגות כפייתית ובעלת שורשים עמוקים. היא נולדת מתוך המערכות המשפחתיות שלנו, שחווינו בהן קשיי תפקוד לעתים חמורים ולעתים מתונים. נטייתנו היא לראות באחרים – בחברים, ואפילו בילדינו – את המקור היחיד של זהותנו, ערכינו ורווחתנו, ובדרך זו לנסות להשלים לעצמנו את החסכים הרגשיים מהילדות. בסיפורינו מופיעות התמכרויות אחרות בעלות עוצמה אשר נאלצנו להשתמש בהן כדי להתמודד עם תלות-היתר.

כולנו למדנו לשרוד, אבל בקודא אנו לומדים לחיות. על-ידי יישום שנים-עשר הצעדים והעקרונות של קודא בחיי היום-יום שלנו ובמערכות היחסים שאנו מקיימים כיום ושקיימנו בעבר, אנו מסוגלים לחוות חירות שונה מסגנון החיים התבוסתני שהיה נחלתנו. ההתחלקות היא הדרך שלנו להזדהות, והיא עוזרת לנו להשתחרר מן הכבלים הרגשיים של העבר ומן השליטה הכפייתית של ההווה.
טראומטי ככל שייראה לך עברך ומייאש ההווה שלך, בתכנית של תלויי-יתר אנונימיים יש תקווה ליום חדש. לא תצטרך יותר לסמוך על אחרים כעל כוח גדול ממך. מי ייתן ותמצא כאן כוח פנימי חדש, זה שאלוהים ייעד לך – יקר ערך וחופשי.

מהי תלות יתר ?

אם קודא והמושג תלות-יתר חדשים עבורך,
יתכן ואתה תוהה "האם אני תלותי?"
בקודא אנחנו לא מציעים הגדרות או קריטריונים
אבחוניים לתלות-יתר. אנו מציעים רשימה של
דפוסים ומאפיינים ככלי עזר להערכה עצמית
והפגישות שלנו משמשות כמקום בטוח ואנונימי
להחלמה מדפוסים ומאפיינים אלה.

קודא פיתחה אוסף כלים להחלמה שעוזרים לחברים חדשים
המחפשים עוד מידע על תלות-יתר.

איפה אני יכול להשיג עזרה?

פגישות קודא מספקות מקום בטוח ואנונימי לטפל
בנושאים העולים מתלות-היתר.

ניתן למצוא רשימה של פגישות באתר זה ואתם מוזמנים
פשוט להגיע. מומלץ להגיע ל-6 מפגשים לפני שמחליטים אם התוכנית עובדת עבורכם.

בנוסף לפגישות הרגילות כדאי גם למצוא מאמן שידריך אותך
במסע ההחלמה שלך ויעזור לך בעבודת שנים-עשר הצעדים.