הקו החם של קודא - רמי 058-7448148

טבלת פגישות בזום ובטלפון

נפתחה קבוצת קודא חדשה באזור רמת גן בימי שלישי בשעה 19:30. פרטים בעמוד החדשות.

חברים המחפשים מאמן בקודא או הפנויים לאמן מוזמנים ליצור קשר עם רות 054-495-9942⁩⁩

אם נדרש - קיים גם מסלול ליווי זמני עד למציאת מאמן קבוע. בהצלחה❣️

coda.israel1@gmail.com חברים המעוניינים לפתוח קבוצה חדשה או להצטרף לקבוצה חדשה שנפתחת באזורם נא להשאיר הודעה במייל

קבוצת נתניה עברה ליום שני פרטים בטבלת הפגישות.

שירות בין כתלי בית הכלא אשל – 15.12.16

היה זה באחד מימי חמישי הקרירים של חודש דצמבר 2016 התאספנו 3 קודאיסטים  בב"ש. חיים החרדי מירושלים יו"ר מל"צ (מידע לציבור), גבריאל נציג קבוצת ב"ש בועדה הארצית שמילא במהלך השנים תפקידים שונים בועדה הארצית ואנוכי ליה קודאיסטית טריה (3חודשים) מקבוצת ב"ש.

שלושה קודאיסטים מעולמות שונים חדורי מוטיבציה לעשות שירות לקודא ולצוות העובדות הסוציאליות הנחמדות מכלא אשל הצמוד לב"ש להעביר מסר של תלות יתר במסגרת שבוע הסובלנות שהעבירו לאסירי הכלא.

מלבד גבריאל שכבר עשה שירות בין כתלי הכלא, לי ולחיים הייתה זו חוויה ראשונה לביקור בכלא. הגענו למבנה גדול וקודר מבחוץ וברגשות מעורבים פתחנו את דלת הכניסה הגדולה שם המתינה לנו עו"ס נחמדה ואחרי בידוק קפדני הובלנו על ידה במסדרונות ארוכים וקודרים כשלאורך הקירות היו מפוזרים פלקטים ענקיים כתובים בכתב יד יפה ובצבעים חיים שירי מסר ונשמה משירי א"י היפה והטובה…לי אישית זה חימם את הלב.

אחרי הליכה קצרה במסדרונות אלו מצאנו את עצמנו בחצר קטנה מלאה באסירים בתלבושת אסירים כתומה. נכנסנו למשרדי הצוות וקבלנו הנחיה למה שהולך לקרות בהמשך.

אחרי מספר דקות כונסו האסירים באולם כנסים קטן וצפוף ומצאנו את עצמנו יושבים מולם כשעיניהם צופים בנו בהמתנה מכבדת לשמוע את מוצא פינו.

חיים הקריא מתוך דף : "בוקר טוב קוראים לי….אני מכור ותלוי יתר בהחלמה, אנחנו מודים לכם על ההזדמנות להציג את התוכנית של תלויי יתר אנונימיים או באנגלית קודא….בהמשך הציג את תוכנית 12 הצעדים של קודא ואת הרקע ההיסטורי…במהלך הצגת הדברים לאט, לאט הפחדים והחרדות התחלפו לתחושת נוחות ואחווה כפי שאני מרגישה בקבוצת הבית שלי. וכשחיים הכריז שאנחנו הולכים לקיים עכשיו פגישה רגילה כפי שאנחנו עושים בפגישות השבועיות שלנו תוך כדי שיתוף בתהליך האישי שכל אחד מאתנו עובר כבר הרגשתי שאני מסוגלת להשיר מבט ולספר לכולם את הסיפור האישי שלי בגובה העיניים ללא שום מחיצות…ראיתי מולי בני אדם ולא אסירים. אני מניחה שגם גבריאל וחיים הרגישו כמוני כי המילים יצאו כל כך בטבעיות והם תלו בנו את עיניהם ושמעו בשקיקה את הסיפור האישי של כל אחד מאתנו….הייתה תחושה של אחווה ואימון בחדר.

לאחר השיתופים כשעברנו לפגישה פתוחה לשאלות…האסירים שאלו שאלות ענייניות וחיבקו אותנו בתודות על האומץ לשתף אותם בסיפורים האישיים שלנו.

לאחר הפגישה עברנו למשרדי הצוות שהודו לנו גם על הפתיחות. ושם גיבשנו החלטה להיכנס לתהליך בהמשך עם קבוצה של כ-10 אסירים מבודדים יותר.

מקווה שיהיו עוד קודאיסטים מהקבוצות שירתמו לתהליך זה ויגיעו בהתנדבות לכ-10 מפגשים בהמשך.

מסכמת את דבריי בתחושת שייכות ותודה על הזכות לתת שירות במקומות שלא הייתי מדמיינת בחלומות הכי פרועים שלי שהגיע  אליהם.

 

אוהבת

ליה

כתיבת תגובה

צור קשר

    שם (חובה)

    דואר אלקטרוני (חובה)

    נושא

    תוכן ההודעה