הקו החם של קודא - רמי 058-7448148

טבלת פגישות בזום ובטלפון

נפתחה קבוצת קודא חדשה באזור רמת גן בימי שלישי בשעה 19:30. פרטים בעמוד החדשות.

חברים המחפשים מאמן בקודא או הפנויים לאמן מוזמנים ליצור קשר עם רות 054-495-9942⁩⁩

אם נדרש - קיים גם מסלול ליווי זמני עד למציאת מאמן קבוע. בהצלחה❣️

coda.israel1@gmail.com חברים המעוניינים לפתוח קבוצה חדשה או להצטרף לקבוצה חדשה שנפתחת באזורם נא להשאיר הודעה במייל

קבוצת נתניה עברה ליום שני פרטים בטבלת הפגישות.

מסר בכלא באר שבע – יולי 2015

העברת מסר בכלא "אלה" בבאר שבע בתאריך 12.7.15

רמי פ. ואנוכי גבריאל ר. הוזמנו להעביר מסר של תוכנית קודא בכלא "אלה" בבאר שבע.

הפעם המסר היה מול אסירים השפוטים על אלימות וכן על שימוש בסמים. השתתפו כ 15-20 אסירים ועוד שלש מדריכות חינוך: מירב, הדס ויעל. חלק מהמשתתפים לא הכירו כלל את תוכנית 12 הצעדים.

מירב אחראית חינוך באגף הציגה אותנו ואת תוכנית קודא, הפגישה החלה בשעה 11.00 בבוקר ונמשכה עד 12.30.

פתחתי את הפגישה בהקראת פתיח קצר אודות התוכנית של תלויי יתר אנונימיים והקשר למחלת ההתמכרות וכן כמה עובדות על התוכנית, על כך שהתוכנית מבוססת על 12 הצעדים של AA  וכמו כן שתוכנית קודא היא תוכנית עולמית וכי בעזרת התוכנית אנחנו לוקחים אחריות על המחלה שלנו ונמצאים בתהליך החלמה. לאחר מכן עברנו לפורמט הפגישות שלנו. רמי החל בדקה של שקט (השקט הופר על ידי רמקול של ספירת האסירים ונאלצנו להתחיל מהתחלה, בית כלא….) המשכנו בתפילת השלווה, דברי פתיחה, ברוכים הבאים, ו 12 הצעדים. לאחר מכן קראנו רמי ואני לסרוגין את מאפייני תלות היתר. בסיום הקראת המאפיינים התחלקנו והעברנו מסר אישי מניסיוננו כוחנו ותקוותינו במשך כ 20 דקות כל אחד.

הפגישה נערכה בחצר של האגף באוויר החופשי, רמי ואני מאד התרגשנו. אני שיתפתי איך מחלת ההתמכרות ותלות היתר שלי החלה עוד בילדותי כאשר גדלתי במסגרת המשפחה החולה שלי וכיצד עברו עשרות שנים של הכחשה, קורבנות, וסבל עד שהגעתי לתוכנית ההחלמה הזו. כמו כן שיתפתי כיצד תהליך ההחלמה והאמונה באלוהים של התוכנית עוזרים לי היום במסגרת חיי המשפחה שלי והסביבה שלי. שיתפתי כיצד הפחד שניהל אותי כל חיי כבר לא מנהל אותי היום, כיצד השתפרו כל מערכות היחסים שלי עם הקרובים אלי והעיקר הנס הגדול שיפרתי את מערכת היחסים שלי עם עצמי.

הכי מעניין היה לשמוע בסיום את השאלות הרבות שעלו מצד האסירים! הארכנו מעט את הפגישה בעקבות השאלות וההתעניינות הרבה. עלו נושאים כמו "אתם לא עברתם את מה שאנחנו עברנו" (רמי ואני נראים כמו שני ווזווזים) או "כל אחד בעצם תלוי באנשים אחרים" או  "אמונה באלוהים דתי זה גם בסדר" ועוד.

נראה לי כי ענינו על השאלות כמיטב יכולתנו, המשך העבודה תעשה על ידי אלוהים. בסוף המפגש נתנו למדריכות פליירים לחלוקה. בסיום  מירב הודתה ונתנה לנו תעודת הוקרה לתוכנית קודא.

בשרות אוהב

גבריאל ר.

כתיבת תגובה

צור קשר

    שם (חובה)

    דואר אלקטרוני (חובה)

    נושא

    תוכן ההודעה